Concursuri

Nume și prenumeClasaPremiulAn ScolarDisciplinaProfesorConcursEtapa
Ștefănescu DianaX BIV2012-2013Limba LatinăCecilia ȘoșuConcursul Internațional de Poezie "Giovani e Poesia"Internațional
Mihalache GeorgianaXII BSpecial2012-2013Limba LatinăCecilia ȘoșuConcursul Internațional de Poezie "Giovani e Poesia"Internațional
Baranga TeodoraXII BSpecial2012-2013Limba LatinăCecilia ȘoșuConcursul Internațional de Poezie "Giovani e Poesia"Internațional
Carp LoredanaXII CSpecial2012-2013Limba LatinăCecilia ȘoșuConcursul Internațional de Poezie "Giovani e Poesia"Internațional
Baiguini CarlottaX ASpecial2012-2013Limba LatinăCecilia ȘoșuConcursul Internațional de Poezie "Giovani e Poesia"Internațional
Ștefănescu DianaX BSpecial2012-2013Limba LatinăCecilia ȘoșuConcursul Internațional de Poezie "Giovani e Poesia"Internațional
Ungureanu CristianXI DI2012-2013Limba RomânăRamona AlupoaeiConcursul Național de Creație „George Țărnea”, secțiunea poezieNațional
Ungureanu CristianXI DMențiune2012-2013Limba RomânăRamona AlupoaeiConcursul Național „Literatur@. Lasă-ne să te citim”Național
Cârstoloveanu AndradaX DII2012-2013Limba RomânăLuminița CocoșConcursul „Tinerii dezbat”Regională
Muscalu AndradaX DII2012-2013Limba RomânăLuminița CocoșConcursul „Tinerii dezbat”Regională
Rogozan Georgiana CătălinaX DII2012-2013Limba RomânăLuminița CocoșConcursul „Tinerii dezbat”Regională
Farkas LuizaX DIII2012-2013Limba RomânăLuminița CocoșConcursul „Brașovul dezbate”Locală
Giurgiu Matei IulianX EIII2012-2013Limba RomânăLuminița CocoșConcursul „Brașovul dezbate”Locală
Oprean Maller BiancaX EIII2012-2013Limba RomânăLuminița CocoșConcursul „Brașovul dezbate”Locală
Bujoreanu SabinaVI APremium pentru cea mai bună interpretare2012-2013TeatruLuminița CocoșConcursul de teatru „De-a râsu plânsu”Județeană
Toderaș AndreiVI APremium pentru cea mai bună interpretare2012-2013TeatruLuminița CocoșConcursul de teatru „De-a râsu plânsu”Județeană
Bujoreanu SabinaVI APremium pentru cea mai bună interpretare2012-2013TeatruLuminița CocoșFestivalul BrașovuluiLocală
Toderaș AndreiVI APremium pentru cea mai bună interpretare2012-2013TeatruLuminița CocoșFestivalul BrașovuluiLocală
Trupa de teatru Deltanatract-Premiul „Viitorul sună bine”2012-2013TeatruLuminița Cocoș„Săptamâna tineretului”Național
Damian BeatriceIX AI2012-2013Limba RomânăRodica GiurgiuConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Bulmagă AlexandraX BI2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Ștefănescu DianaX BI2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Cojocaru Maria-CristinaIX AII2012-2013Limba RomânăRodica GiurgiuConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Mitea IunonaXI DIII2012-2013Limba RomânăRodica GiurgiuConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Cucu MihaiX BIII2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Sava AndreeaXI DMențiune2012-2013Limba RomânăRodica GiurgiuConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Florea Marius-AndreiX BMențiune2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea prozăInterjudețean
Sava AndreeaXI DI2012-2013Limba RomânăRodica GiurgiuConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea poezieInterjudețean
Bortoc RamonaX BI2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea poezieInterjudețean
Mitea IunonaXI DII2012-2013Limba RomânăRodica GiurgiuConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea poezieInterjudețean
Bulmagă AlexandraX BMențiune2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Interjudețean de Creație Literară „Athenaeum”, secțiunea poezieInterjudețean
Ștefănescu DianaX BI2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Județean de Creație „Anatol Ghermanschi”, secțiunea proză liceuJudețeană
Cucu MihaiX BI2012-2013Limba RomânăClaudiu HorjeaConcursul Județean de Creație „Anatol Ghermanschi”, secțiunea proză liceuJudețeană
Iorga MariaXI CI de excelență2012-2013Limba RomânăCecilia ȘoșuProiectul Județean „Respectă Limba Română”Județeană
X EI2012-2013FizicăSimpozionul Național „Fizică trecut și viitor”Națională
Gorgovan OanaX EI2012-2013FizicăSimpozionul Național „Fizică trecut și viitor”Națională
Oprean Maller BiancaX EI2012-2013FizicăSimpozionul Național „Fizică trecut și viitor”Națională
Cărăușu Andra MariaX BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Aiojoaei GabrielaX CI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Potolincă ȘtefaniaXI AI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Vârsan AncaXI BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Minea AlexandraXI BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Simon SalomeeaXI BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Borcea VeronicaXI BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Petre DianaXII BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Bucoiu IoanaXII BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Gheța HoriaXII BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Corneanu AndreeaXII BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Petculescu DianaXII BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Fete CătălinaXII BI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Axinte MădălinaXII CI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Martiuc CristinaXII CI2012-2013Arte plasticeConcurs Internațional „Învingător prin artă”Internațională
Aldea RoxanaXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Banciu Ana-MariaXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Bășa GeorgeXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Marian OanaXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Ĺžuteu AdinaXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Chiș CorinaXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Culea AndreeaXII APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Barbu AndreeaXI APremiul pentru cea mai bună producție și cel mai bun regizor2010-2011Limba spaniolăJosé VegaFestivalul Național de teatru în limba spaniolăNațională
Leucă FlorinXII BI2010-2011Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Plosza FranciscXII BII2010-2011Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Colțea AlexandruXII BIII2010-2011Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Hărțăgan AlexaIX AI2010-2011Limba spaniolăDaniela ConstantinCangurul lingvistLocală
Salcă MariaIX AII2010-2011Limba spaniolăDaniela ConstantinCangurul lingvistLocală
Saulea MădălinaIX AIII2010-2011Limba spaniolăDaniela ConstantinCangurul lingvistLocală
Câmpean IoanaIX AMențiune2010-2011Limba spaniolăDaniela ConstantinCangurul lingvistLocală
Anușca MădălinaXII CI2010-2011Limba franceză (clase bilingve)L. Alexe și M. VladSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Amalia ComănescuX CII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Aurora PetreaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Mailat DianaIX CII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Gabriela CroitoruSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Andreea LunguXI EII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Aurora PetreaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Laura CrețuXI EII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Aurora PetreaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Irina AdamXI CIII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Aurora PetreaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Răileanu RoxanaXI CIII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Aurora PetreaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Onea AndreeaIX CIII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Gabriela CroitoruSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Chiriac AurelIX CIII2010-2011Limba franceză (clase bilingve)Gabriela CroitoruSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Socină DanXII BI2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Milan AndreeaVIIIII2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Stanciu AndreiIX EIII2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Soare AndreeaIX BIII2010-2011Limba franceză (clase normale)Elisabeta GiurgiuSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Ticu IoanaXII BMențiune2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Ĺžerban MariaVIIIMențiune2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Preduș FilipVIIIMențiune2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Truță IoanaX DMențiune2010-2011Limba franceză (clase normale)Claudia DrăganSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Minea AlexandraIX CMențiune2010-2011Limba franceză (clase normale)Elizabeta GiurgiuSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Somoșca GeorgianaXII AI2010-2011Limba spaniolă (bilingv și intensiv)G. Croitoru, M. Nemeș și J. L. VegaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Puiu IoanaX EII2010-2011Limba spaniolă (bilingv și intensiv)G. Croitoru, M. Nemeș și J. L. VegaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Ordace RaduX EII2010-2011Limba spaniolă (bilingv și intensiv)G. Croitoru, M. Nemeș și J. L. VegaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Dobre MariaX AIII2010-2011Limba spaniolă (bilingv și intensiv)G. Croitoru, M. Nemeș și J. L. VegaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Bela Ana MariaX AIII2010-2011Limba spaniolă (bilingv și intensiv)G. Croitoru, M. Nemeș și J. L. VegaSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Stanciu CristianIX BParticipare2010-2011Limba englezăMagdolna LucaSpeak outJudețeană
Stroe DianaIX BParticipare2010-2011Limba englezăMagdolna LucaSpeak outJudețeană
Porumbu IzabelaIX BParticipare2010-2011Limba englezăMagdolna LucaSpeak outJudețeană
Suto HoriaXII BParticipare2010-2011Limba englezăM. Luca și D. MedișeanuSpeak outJudețeană
Haldan AncaXI EI2010-2011ReligieGabriela BorșanConcursul „Daruri din sufletul copilului”Județeană
Sorea RoxanaXI BMențiune2010-2011IstorieAdrian IliuțeanuIstorie și societate în dimensiune virtualăJudețeană
Vasile DanielaXI BMențiune2010-2011IstorieAdrian IliuțeanuIstorie și societate în dimensiune virtualăJudețeană
Enescu MariaVIIIMențiune2010-2011IstorieAdrian IliuțeanuSesiunea de referate și comunicări științificeJudețeană
Crăiniciuc RalucaX DParticipare2010-2011GeografieMaria AxenteSesiunea de referate și comunicări ale elevilorNațională
Cozma AndreeaXI CII2010-2011-Elisabeta GiurgiuConcursul „Noaptea cercetătorilor”Județeană
Haldan AncaXI EII2010-2011-Elisabeta GiurgiuConcursul „Noaptea cercetătorilor”Județeană
Ambrose MaricicaXII CII2010-2011-Elisabeta GiurgiuConcursul „Noaptea cercetătorilor”Județeană
Marian GiorgianaXII CII2010-2011-Elisabeta GiurgiuConcursul „Noaptea cercetătorilor”Județeană
Solovăstru CosminaXII CII2010-2011-Elisabeta GiurgiuConcursul „Noaptea cercetătorilor”Județeană
Popa CătălinIX BII2010-2011IstorieLiviu BaciuSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Vorovenciu RaulIX BII2010-2011IstorieLiviu BaciuSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua Colegiului-
Trupa de teatru ANTRACTCea mai bună trupă2010-2011TeatruLuminița CocoșEuro-artNațională
Vaida CorinaXII EI2010-2011Limba română (poezie)Luminița CocoșConcursul de creație literară „Gh. Crăciun”Județeană
Suto HoriaXII BII2010-2011Limba română (poezie)Claudiu HorjeaConcursul de creație literară „Gh. Crăciun”Județeană
Sandu AncaXII BMențiune2010-2011Limba română (poezie)Claudiu HorjeaConcursul de creație literară „Gh. Crăciun”Județeană
Butnar Martina InesX ACel mai bun rol feminin2010-2011TeatruLuminița CocoșInfoestivalJudețeană
Pelin VladVICel mai bun rol secundar masculin2010-2011TeatruLuminița CocoșInfoestivalJudețeană
Sandu AncaXII BMențiune2010-2011Limba românăClaudiu HorjeaConcursul „Anatol Ghermanschi”Județeană
Cojan HoriaX BMențiune2010-2011Concurs ISUClaudiu HorjeaConcursul județean „Cu viața mea apăr viața”Județeană
Crăcuț DragoșX DMențiune2010-2011Concurs ISUClaudiu HorjeaConcursul județean „Cu viața mea apăr viața”Județeană
Ghivirigă AlexandruX DMențiune2010-2011Concurs ISUClaudiu HorjeaConcursul județean „Cu viața mea apăr viața”Județeană
Csercse RobertX DMențiune2010-2011Concurs ISUClaudiu HorjeaConcursul județean „Cu viața mea apăr viața”Județeană
Revista SUMII2009-2010Revista școlarăCecilia ȘoșuExpoziția Națională „Anelisse”Județeană
Grupul CARMINAX AII2009-2010Limba latinăCecilia ȘoșuSesiunea de comunicări științifice organizată de Ziua ColegiuluiJudețeană
Csercse RobertIX ACel mai bun rol principal masculin2009-2010TeatruLuminița CocoșInfoestivalJudețeană
Blidaru SebastianXI DCel mai bun rol secundar masculin2009-2010TeatruLuminița CocoșInfoestivalJudețeană
Butnar Martina InesIX ACel mai bun rol secundar feminin2009-2010TeatruLuminița CocoșInfoestivalJudețeană
Beleaua RoxanaXII DII2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Dobra PaulXII DII2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Kerestes R.XII DIII2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Onu S.XII DIII2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Leucă FlorinXI BIII2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Morelli MariaXI BMențiune2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Suto HoriaXI BMențiune2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Hiriș RoxanaXI BMențiune2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Petrii BiancaXI BMențiune2009-2010Limba englezăMagdolna LucaOlimpicii cunoașteriiJudețeană
Kusztura RekaIX BI2009-2010Limba englezăDoina VasiloviciCangurul lingvistLocală
Botea AlinaX AI2009-2010Limba spaniolăM. Langa și J. VegaCangurul lingvistLocală
Tomoiag AlexandraX AII2009-2010Limba spaniolăM. Langa și J. VegaCangurul lingvistLocală
Barbu AndreeaX AIII2009-2010Limba spaniolăM. Langa și J. VegaCangurul lingvistLocală
Șuteu AdinaX AMențiune2009-2010Limba spaniolăM. Langa și J. VegaCangurul lingvistLocală
Onea AndreeaVIIII2009-2010Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Leucă FlorinXI BII2009-2010Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Mălai DespinaVIIIIII2009-2010Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Pandelea DanielVIIIMențiune2009-2010Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Popa CătălinVIIIMențiune2009-2010Limba francezăClaudia DrăganCangurul lingvistLocală
Sorea RoxanaX BSpecial2009-2010IstorieAdrian Iliuțeanu„Memoria Holocaustului”Națională
Dobra PaulXII DMențiune2009-2010GeografieDr. Teodor PopaSesiunea de referate și comunicări ale elevilorNațională
Sorea RoxanaX BII2009-2010IstorieAdrian Iliuțeanu„Memoria Holocaustului”Județeană
Enescu MariaVIIMențiune2009-2010IstorieAdrian Iliuțeanu„Memoria Holocaustului”Județeană
Dobra PaulXII DII2009-2010GeografieDr. Teodor PopaSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Rădeanu AlexandraXII DII2009-2010GeografieDr. Teodor PopaSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Ursu DianaXII DII2009-2010GeografieDr. Teodor PopaSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Crăiniciuc RalucaIX DII2009-2010GeografieMaria AxenteSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Vrabie CorneliaIX DII2009-2010GeografieMaria AxenteSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Crăcuț DragoșIX DII2009-2010GeografieMaria AxenteSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Ambrose MaricicaXI CIII2009-2010GeografieElisabeta GiurgiuSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Marian GeorgianaXI CIII2009-2010GeografieElisabeta GiurgiuSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Solovăstru CosminaXI CIII2009-2010GeografieElisabeta GiurgiuSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Sorea RoxanaX BMențiune2009-2010IstorieAdrian IliuțeanuSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Vasile DanielaX BMențiune2009-2010IstorieAdrian IliuțeanuSesiunea de referate și comunicări ale elevilorJudețeană
Sorea RoxanaX BIII2009-2010IstorieAdrian IliuțeanuSemnificația Unirii Principatelor Române la 24 Ianuarie 1859Județeană
Sorea RoxanaX BIII2009-2010IstorieAdrian Iliuțeanu„1 Decembrie - Memorie și Mândrie”Județeană
Vlad AlexandruIX DI2009-2010ReligieGabriela Borșan„Daruri din sufletul nostru”Județeană
Grupul vocal „Azur”III2009-2010-Gabriela BorșanFestivalul „Adolescent”Națională
Milan AndreeaVIIMențiune2009-2010ChimieViviana VarticConcursul „Raluca Ripan”Județeană
Dobra PaulX DI2007-2008Limba englezăLuca M. și Mihai D.Speak outJudețeană
Tudoran GeorgianaXI DI2007-2008Limba englezăVasilovici DoinaSpeak outJudețeană
Bayer CătălinX DII2007-2008Limba englezăLuca M. și Mihai D.Speak outJudețeană
Voicu IoanaXI DII2007-2008Limba englezăVasilovici D. și Luca M.Speak outJudețeană
Badiu IoanaXI DIII2007-2008Limba englezăVasilovici DoinaSpeak outJudețeană
Toma BogdanXI DIII2007-2008Limba englezăVasilovici DoinaSpeak outJudețeană
Pătruț IuliaIX BIII2007-2008Limba englezăMedișeanu DanaSpeak outJudețeană
Mihai CătălinaVII AMențiune2007-2008IstorieIliuțeanu AdrianMemoria HolocaustuluiJudețeană
Ĺžovar AndraVII AMențiune2007-2008IstorieIliuțeanu AdrianMemoria HolocaustuluiJudețeană
Stoian ElenaX BMențiune2007-2008IstorieIliuțeanu AdrianMemoria HolocaustuluiJudețeană
Purecel AdrianaX BMențiune2007-2008IstorieIliuțeanu AdrianMemoria HolocaustuluiJudețeană
Olteanu VioricaXII DI2007-2008IstorieIliuțeanu AdrianSemnificația zilei de 24 ianuarieJudețeană
Mălai DespinaVII AI2007-2008Limba și literatura românăHorjea ClaudiuSextil PușcariuJudețeană
Pandelea DanielVII AMențiune2007-2008Limba și literatura românăHorjea ClaudiuSextil PușcariuJudețeană
Teodorescu ClaudiuVII AMențiune2007-2008Limba și literatura românăHorjea ClaudiuSextil PușcariuJudețeană
Clasa a X-a DX DII2006-2007GeografiePopa Theodor și Axente MariaSesiunea de comunicăriNațională
Pîslaru MedeeaIX BMențiune2006-2007Educație vizualăDimeny AndreiConcursul de fotografie „România Europeană”Națională
Necula IoanaXII DParticipare finală2006-2007Educație vizualăDimeny AndreiConcursul național de bandă desenatăNațională
Pruneanu SorinaXI EII2006-2007Limba și literatura românăSavin NeculaiConcursul național „Mihai Eminescu”Județeană
Clasa a X-a DX DIII2006-2007GeografiePopa TheodorSesiunea de comunicăriJudețeană
Sofran Ramona ElenaXI CI2006-2007IstorieIliuțeanu AdrianIstoria românilorJudețeană
Dobra Paul, Pristavu RăzvanIX DII2006-2007IstorieIliuțeanu AdrianIstoria universalăJudețeană
Dan Iulia, Dovancescu Remus, Popa MihailIX FI2006-2007IstorieIliuțeanu Adrian„9 Mai - Ziua Europei”Județeană
Olaru DragoșXI CI2006-2007IstorieIliuțeanu Adrian„Lumea romanică”Județeană
Tudoran GeorgianaX DI2006-2007Limba englezăVasilovici DoinaSpeak outNațională
Neagu AndreiX GI2006-2007Educație vizualăDimeny AndreiConcurs de fotografii - Gazeta de TransilvaniaJudețeană
Bulhac AdrianaX GIII2006-2007Educație vizualăDimeny AndreiConcurs de fotografii - Gazeta de TransilvaniaJudețeană
Cățean AnetaXII DParticipare finală2006-2007Limba și literatura românăMicu V. și Cocoș L.Concurs de eseuriNațională
Vlădan BeatriceX EI2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridFestivalul de Muzică Ușoară GaudeamusJudețeană
Scurtu TeodoraX DI (pian)2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridConcursul de interpretare „Divina Musica”Județeană
Luncașu VioletaXI DI (muzică folk)2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridConcursul de interpretare „Divina Musica”Județeană
Botei AlinaX EI2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridConcursul de interpretare „Divina Musica”Județeană
Zamfir MădălinaXI BII2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridConcursul de interpretare „Divina Musica”Județeană
Vlădan BeatriceX EI2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridConcursul de interpretare muzică ușoară „Minimegastar” BucureștiNațională
Vlădan BeatriceX EI2006-2007Educație muzicalăMănoiu AstridConcursul de interpretare muzică ușoară „Steaua de Cristal” BacăuNațională
Suciu AronX EI (cros)2006-2007Educație fizicăGerman IosifConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Varga FlaviusX FII (cros)2006-2007Educație fizicăGerman IosifConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Ilyes AlexandruX EIII (cros)2006-2007Educație fizicăGerman IosifConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Sutu AlexandruX GI (șah)2006-2007Educație fizicăGerman IosifConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Elisei MarinX III (biciclete)2006-2007Educație fizicăGerman IosifConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Diaconescu OvidiuX FIII (biciclete)2006-2007Educație fizicăGerman IosifConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Badea IonelaXII DI (cros)2006-2007Educație fizicăVeștea MuraConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Stan AlinaXII DII (cros)2006-2007Educație fizicăVeștea MuraConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Grigoraș DoruXII CII (șah)2006-2007Educație fizicăVeștea MuraConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Hudișteanu BiancaXII EII (biciclete)2006-2007Educație fizicăVeștea MuraConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Călin FlorinaXII EIII (biciclete)2006-2007Educație fizicăVeștea MuraConcursul „Eco - Cetățean”Județeană
Clasa a X-a EX EI2006-2007Limba francezăAntonescu Delia și Bârsan AuroraZilele FrancofonieiJudețeană